HONOR ET GLORIA, UTILITAS

09 вер. 22:07 |

Представники юрфаку взяли участь у Літній школі «Верховенство права і конституціоналізм»

(2 )

 

 

Представники юрфаку взяли участь у Літній школі «Верховенство права і конституціоналізм»

У розпал літніх канікул та періоду відпусток, відбулась V Літня школа «Верховенство права і конституціоналізм», яку організували  Координатор проектів ОБСЄ в Україні з Конституційним Судом України для студентів та аспірантів вищих юридичних навчальних закладів.

Урочисте відкриття заходу було в стінах Конституційного Суду України, а подальша програма Літньої школи проходила на Чернігівщині, поєднуючи в собі лекційні заняття, роботу в групах з культурною програмою.

Лекторами школи виступили відомі українські експерти, науковці та дослідники права, серед яких – Юрій Барабаш, Олександр Водянніков, Микола Гнатовський, Дмитро Гудима, Андрій Козлов, Василь Лемак, Андрій Мелешевич, Наталія Мішина, Олександр Петришин, Станіслав Погребняк, Сергій Різник, Михайло Савчин, Станіслав Шевчук.

Програма школи орієнтована, в першу чергу, на поглиблення фахової підготовки правників у сфері конституційного права та захисту прав людини. Тому за попереднім конкурсом було відібрано 30 учасників Літньої школи з усієї України.

Юридичний факультет КНУ імені Тараса Шевченка на Літній школі представляли: Марія Дер’яга (випускниця Програми подвійного дипломування з університетом ім. Миколаса Ромеріса) та Андрій Матат (студент ОР «Магістр»). Показово, що наші студенти беруть участь у даному заході не вперше, а тому підтверджують свою фахову підготовку і ґрунтовні знання з тематики школи.

Представники юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка поділились враженнями від участі у V Літній школі «Верховенство права і конституціоналізм».

Марія Дер’яга: «Задоволення було подвійне, як струм від лекторів до учасників і навпаки. Мені близькі по духу ті правові, конституційні погляди і ідеали, які сповідувались на школі. Щиро вірю в те, що іншим учасникам також вони близькі, принаймні це відчувалось. Також рада що зустріла тут нових друзів. Найкращим фідбеком, звісно, вже буде наша діяльність, її плоди в майбутньому, не виключено що якесь об'єднання в можливі корисні проекти. Окрема велика подяка організаторам за такі чудові умови: екскурсію в Конституційний Суд, можливість жити і працювати у висококласному готельному комплексі посеред лісу з відмінним харчуванням і нескінченними кава-брейками, поїздками по Чернігівщині та позакласними вечірніми іграми».

Андрій Матат: «Літня школа п’ять років поспіль збирає на тиждень небайдужих, істинно віруючих в конституційні цінності та допитливих ентузіастів – як учасників, так і лекторів. Захід названо школою, але цей проект є набагато вищим за просто вичитку лекцій під запис. Тут немає місця дубовим зубрилкам, бо зубріння – то шлях до легізму. Давно вже ясно, що ходити в університет, писати лекції та полювати на бали до сесії – недостатньо, бо книжники ніколи не зрозуміють, що таке конституціоналізм. Шукаючи  текст вони падають у яму щонайменше позитивізму, а також стають одержимими, на перший погляд, прийнятними теоріями, які часто-густо нав’язуються. Тому на Літній школі руйнуються шаблони та розвивається критичне мислення».

 

1

 

1

 

1

 

1

 

2494

Коментарі