HONOR ET GLORIA, UTILITAS

18 груд. 11:14 |

14 грудня 2017 року була проведена Перша всеукраїнська науково-практична конференція «Нові напрями охорони та захисту прав нотаріусами»

(2 )

14 грудня 2017 року в стінах червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулась Перша всеукраїнська науково-практична конференція «Нові напрями охорони та захисту прав нотаріусами», з нагоди 7-річчя кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури.

Організаторами заходу виступили Нотаріальна палата Укарїни та кафедра нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

В заході взяли участь найдосвідченіші професіонали та викладачі кафедри, фахівці Міністерства юстиції України, кращі спеціалісти галузі, провідні нотаріуси і практикуючі юристи. 

Роботу конференції відкрив президент Нотаріальної палати України Володимир Марченко, який зазначив, що в червні цього року Нотаріальна палата України запропонувала проект Концепції реформування українського нотаріату. Основні положення цього документу окреслили актуальні теми для обговорення і дискусій як в науковому співтоваристві, так і серед юристів-практиків.

З вітальним словом до учасників конференції звернулись також заступник міністра юстиції з питань державної реєстраці Олена Сукманова, проректор з наукової роботи, д.б.н., професор Віктор Семенович Мартинюк, заступник декана юридичного факультету з наукової роботи та міжнародних зв’язків, д.ю.н., професор Олеся Олександрівна Отраднова, а також завідувач кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету, д.ю.н., професор Фурса Світлана Ярославівна.

Під час урочистого відкриття конференції між НПУ та кафедрою нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури було підписано Програму співпраці, положення якої деталізують Меморандум про співробітництво між НПУ та юридичним факультетом КНУ ім. Т. Шевченка у питаннях науково-дослідної, навчально-методичної та міжнародної діяльності у сфері нотаріату.

Президент НПУ Володимир Марченко та завідувачка кафедри Світлана Фурса засвідчили свої спільні прагнення до вдосконалення та поглиблення співробітництва нотаріальної практики з юридичною наукою.

У ході конференції обговорили найбільш актуальні питання сьогодення та майбутнього розвитку нотаріату в Україні. Це участь нотаріуса в процедурі медіації, в тому числі при реєстраціі шлюбів нотаріусами, можливості електронного нотаріату, адже сучасні технології все більше входять в наше життя. Окрім того, торкнулись питання  нотаріального захисту в аграрній сфері та при передачі корпоративних прав, при веденні ескроу-рахунків.

На пленарному засіданні з доповідями виступили: Фурса Світлана Ярославівна, д.ю.н., професор, завідувач кафедри нотаріального і виконавчого процесу та адвокатури юридичного факультету КНУ ім. Т.Г. Шевченка«Перспективні напрями розвитку нотаріату: теоретичні та практичні  аспекти» (повний текст доповіді подається у науково-практичному журналі «Цивілістична процесуальна думка» як наукова стаття); Дмитро Кирилюк, к.ю.н., приватний нотаріус, член Ради НПУ – «Участь нотаріуса в процедурі медіації. Реєстрація шлюбів нотаріусами: міжнародний досвід та українські перспективи»; Олена Кирилюк, к.ю.н., приватний нотаріус, голова комісії НПУ з питань співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, – «Загальні положення про електронний нотаріат. Електронний реєстр нотаріальних дій»; Роман Яковлєв, директор Innovation and Development Foundation – Ukraine, аспірант Національного університету “Києво-Могилянська Академія” - «Вступ до Закону України «Про електронні довірчі послуги»; Георгій Вашадзе, радник Глави Адміністрації Президента України, засновник Innovation and Development Foundation – «Які можливості Blockchain дає нотаріусам: нові ринки та бізнес-моделі».

Доповідь Нестора Дуйневича, юриста групи по роботі з проектами,  керуючого партнера адвокатського об’єднання «Юскутум» на тему «Використання криптовалюти в договорах, які підлягають нотаріальному посвідченню» активізувала роботу конференції, зумовивши гостру дискусію.

Далі у роботі науково-практичної конференції була запланована невеличка перерва на ланч, після якої виступили наступні спікери: Ольга Оніщук, приватний нотаріус, віце-президент Нотаріальної палати України – «Загальні положення механізмів захисту прав та їх співвідношення зі зловживанням правами. Антирейдерські механізми захисту корпоративних прав»; Кирило Нехимчук, приватний нотаріус, голова відділення НПУ у Миколаївській області – «Антирейдерські механізми в аграрній сфері»; Інна Бернацька, приватний нотаріус, голова відділення НПУ у Рівненській області – «Проблематика законодавчого регулювання пролонгації та поновлення договорів оренди землі як одна з причин рейдерства у аграрній сфері». Ігор Кравцов, радник з юридичних питань проекту «Аграрні розписки в Україні» Міжнародної фінансової корпорації (група Світового банку) – «Аграрні розписки в Україні»; Денис Сєйдалієв, приватний нотаріус, член комісії НПУ з питань співробітництва з органами державної влади та місцевого самоврядування – «Роль нотаріуса у використанні учасниками цивільних правовідносин ескроу-рахунків».

В результаті заходу фахівці обмінялись думками щодо важливих і резонансних тем, певні відповіді знайшли, а деякі питання лишили відкритими, очікуючі подальших зустрічей та тем для обговорення на майбутніх спільних заходах.

У підведенні підсумків, обговоренні планів на майбутнє та закритті конференції виступили Кирило Міненко, начальник управління з питань нотаріату Головного територіального управління юстиції у м. Києві та Олена Мартинюк, заступник директора Департаменту приватного права – начальник нормативно правового та методичного забезпечення нотаріату Міністерства юстиції України.

«Ми вже маємо коло завдань для опрацювання і обговорення вже на майбутніх зустрічах. Тож дякую всім за діалог на нашій дебютній конференції. Сподіваюсь, що конференція матиме продоаження у спільних напрацюваннях нотаріусів з кафедрою нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури для вдосконалення законодавчої бази у сфері нотаріату», - наостанок підсумував президент НПУ Володимир Марченко .

Підводячи підсумки роботи конференції завідувач кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури Світлана Ярославівна Фурса зазначила на необхідності продовження дискусії навколо низки піднятих проблем та висловила сподівання щодо подальших зустрічей у такому форматі.

У зв’язку з актуальністю піднятих питань матеріали конференції будуть опубліковані в періодичному виданні Нотаріальної палати України – журналі «Нотаріат України» та науково-практичному журналі «Цивілістична процесуальна думка».

Колектив кафедри нотаріального та виконавчого процесу і адвокатури висловлює щиру подяку Президенту НПУ Володимиру Марченку та особисто кожному доповідачу проведеного заходу.

Дякуємо і раді спільній роботі!

 1

 1

 1

 1

 1

 1

 1

 1

 1

 1

566

Коментарі