HONOR ET GLORIA, UTILITAS

07 груд. 23:50 |

Лекція італійського професора Альдо Берлінгуера

(1 Голосувати)

2018 12 07

 

06 грудня 2018 року, за запрошенням Навчально-наукового центру романського права юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка (КНУ імені Тараса Шевченка), Альдо Берлінгуер – відомий професор у галузі порівняльного права з Університету Кальярі (о. Сардинія, Італія) – прочитав лекцію за темою: «Вільні економічні зони – виклики та можливості сьогодення» для студентів юридичного факультету.

         Під час заходу професор окреслив тенденції та тренди світової економіки в умовах глобалізації, взявши за основу Білу книгу Єврокомісії (2017 року). Він зупинився на таких викликах, як європейська та світова інтеграція, зростаюча конкуренція, мобільність ресурсів та технологій, трудова міграція, обіг електронних валют, протекціонізм, взаємовплив економічної, соціальної та екологічної сфер.

Лектор виділив головні аспекти найпотужнішого на сьогодні глобального економічного проекту «Один пояс – один шлях», який є ініціативою КНР щодо залучення інвестицій на суму понад 3 трлн. доларів США. Зазначений проект охоплює близько 60 країн світу, зокрема Україну.

Професор Берлінгуер також підкреслив найважливіші ознаки вільних економічних зон та навів успішні приклади їх створення, а саме: Шеньчжень (КНР), Танжер (Марокко), Порт-Саїд (Єгипет) та Спіталле (Албанія).

Окрім того, лектор ознайомив студентів із ключовими факторами, які сприяють залученню інвестицій та ефективності вільних економічних зон, провів аналіз законодавства ЄС щодо економічного регулювання країн-членів і наголосив на основних проблемних аспектах, пов’язаних із залученням прямих іноземних інвестицій, реалізацією проектів, загрозою монополізації, інфраструктурним та екологічним дисбалансом.

Наприкінці заходу присутні висловили щиру вдячність професору Берлінгуеру за змістовну лекцію та отримані вичерпні відповіді на поставлені запитання. У свою чергу лектор подякував за запрошення, жвавий обмін думками і зазначив, що обов’язково повернеться до Навчально-наукового центру романського права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка навесні 2019 року, щоб прочитати курс лекцій для студентів юридичного факультету і разом з українськими, французькими, іспанськими, швейцарськими колегами завершити роботу над колективною монографією.

Навчально-науковий центр

                                                        романського права

1169

Коментарі