HONOR ET GLORIA, UTILITAS

17 груд. 11:59 |

Відбулася III Всеукраїнська конференція «РОЗВИТОК МЕДИЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ТА ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ»

(0 )

DSC 8951 2У стінах червоного корпусу Київського національного університету імені Тараса Шевченка відбулася III Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Розвиток ОЗВИТОК МЕДИЧНОГО ПРАВА УКРАЇНИ В КОНТЕКСТІ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНИХ ТА ГЛОБАЛІЗАЦІЙНИХ ПРОЦЕСІВ». Символічно, що захід відбувся 12 грудня – у Всесвітній День загального охоплення послугами охорони здоров’я (Universal Health Coverage Day).

Учасників заходу привітав декан юридичного факультету проф. Іван Гриценко, який відзначив важливість медико-правової науки і освіти в сучасних умовах.

На конференцію завітали Голова Комітету Верховної Ради України з питань охорони здоров’я д.м.н. Ольга Богомолець, яка зробила дуже глибоку доповідь з позицій доказового менеджменту, і Голова Постійної Комісії з питань охорони здоров’я та соціального захисту Київської міської ради лікар, к.ю.н. Олег Гелевей, який слушно звернув увагу на пріоритети права і охорони здоров’я, відзначивши їх висвітлення у програмі конференції.

DSC 8960

Організаторами конференції виступили Навчально-науковий центр медичного права КНУ, кафедра адміністративного права, Асоціація випускників юридичного факультету КНУ та Спілка захисту прав пацієнтів «Здоров’я нації».

На конференції пролунало 28 доповідей, кожна з яких стала концентрованим виразом наукових та практичних напрацювань спікерів, серед яких провідні науковці і практики у сфері права і охорони здоров’я з усіх регіонів України.

Відкрила наукову програму конференції доповідь директора Навчально-наукового центру медичного права КНУ імені Тараса Шевченка , доцента Радмили Гревцової, яка була присвячена пропозиціям щодо правового забезпечення розвитку охорони здоров’я.

Професор Роман Мельник, завідувач кафедри адміністративного права КНУ імені Тараса Шевченка, презентавув освітні проекти з права охорони здоров’я, які започатковано на юридичному факультеті університету.

На конференції виступили і представники кафедри цивільного права КНУ - академік Роман Майданик, який надав цивільно-правову характеристику декларації про вибір лікаря, що надає первинну медичну допомогу, і к.ю.н. Катерина Москаленко, чий виступ було присвячено питанням репродуктивного права.

Доповіді учасників конференції стосувалися найбільш актуальних питань сучасного медичного права. У фокусі уваги опинилися правова оцінка перших результатів медичної реформи і особливості роботи приватних медичних закладів за договорами з Національною службою здоров’я України, сутність медичних інформаційних систем і правовий статус клініко-експертних комісій , питання вилучення донорських анатомічних матеріалів і правові проблеми людської репродукції.

Прикметно, що завершивши роботу ввечорі, учасники не поспішали розходитися і продовжували обговорювати плани щодо майбутньої співпраці.48390275 10215127132824946 5217031920445030400 o

915 Останнє редагування 17 груд. 12:06 |

Коментарі