HONOR ET GLORIA, UTILITAS

17 груд. 12:11 |

Конференція на тему «Права людини», присвячена 70-й річниці підписання Загальної декларації прав людини

(1 Голосувати)

human rights head

14 грудня 2018 року у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка відбулася конференція на тему: «Права людини», присвячена 70-й річниці підписання Загальної декларації прав людини. Вона була організована Посольством Франції в Україні спільно з навчально-науковим центром романського права юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка.

Відкриваючи конференцію, проректор Петро Бех наголосив на важливості дотримання прав людини і надав слово Надзвичайному і Повноважному Послу Франції в Україні  Ізабель Дюмон. Вона розповіла про внесок Франції у справу захисту прав людини, зокрема про Перший Паризький форум миру, присвячений сторіччю завершення Першої світової війни, що відбувся у листопаді цього року.

Форум став відповіддю на зростаючу напруженість у сучасному світі та має на меті щорічно розглядати проекти, концепції та ініціативи, які забезпечують конкретне сприяння поліпшенню міжнародного співробітництва та більш справедливому розвитку глобалізації. У роботі форуму взяли участь глави понад 70 держав і урядів, а також лідери міжнародних організацій. Під час форуму було розглянуто 119 проектів.

Окрім того, пані Посол наголосила, що французький уряд докладає усіх зусиль для мирного вирішення військового конфлікту в Україні.

Заступник декана юридичного факультету Максим Куцевич відзначив історичну роль Франції у створенні основних документів захисту прав людини, починаючи з 1789 року, коли під час Великої французької революції було прийнято Декларацію прав людини і громадянина, багато з принципів якої є вкрай актуальними і сьогодні.

Із великим інтересом учасники конференції послухали доповіді професорів університету: Наталії Кузнєцової, Олесі Отраднової та Олега Марцеляка, які в свою чергу відзначили особливу роль університетських студій у підготовці майбутніх кваліфікованих правників і свідомих громадян своєї держави та розповіли про забезпечення прав і свобод людини і громадянина у контексті реформ, що проводяться в Україні.

Протягом конференції виступили і представники органів державної влади: представник Уповноваженого з дотримання прав жителів Донецької та Луганської областей пан Павло Лисянський і представник Головного територіального управління юстиції у місті Києві пані Лариса Шереметьєва, яка, зокрема, розповіла про проект Міністерства юстиції України, довгострокову національну програму «Я МАЮ ПРАВО!», стратегічним завданням якої є підвищення рівня знання українців щодо своїх прав у різних сферах життя, правової свідомості громадян та спроможності громад захищати свої права. Електронний ресурс програми можна знайти на сайті: http://pravo.minjust.gov.ua/.

Особливу увагу слухачів привернула доповідь пана Юрія Яценка, юриста, радника Міністра закордонних справ України, голови Львівської обласної державної адміністрації, одного із засновників громадської організації «Право на волю», який на початку виступу транслював короткий фільм про своє перебування у полоні у Російській Федерації. Пан Яценко розповів про проблеми правового захисту українських політв’язнів та закликав присутніх долучатися до звільнення наших громадян із неволі. Він зазначив, що навіть лист, написаний дитиною, може надати особливу підтримку та допомогу ув’язненим громадянам України у Росії.

Наприкінці конференції відбулась жвава дискусія. Зокрема, правник, колишній суддя Конституційного суду України пан Володимир Кампо наголосив на необхідності дотримання Конституції України, де закріплені основні положення Загальної декларації прав людини, та навів приклади порушень Основного Закону України під час його роботи на посаді судді. Присутні журналісти висловилися щодо необхідності їхньої співпраці із правниками, що сприятиме високій ефективності захисту прав людини у державі.

Модератор заходу пані Марія Томак, громадський діяч, координатор Медійної ініціативи за права людини, і правники підтримали висунуту пропозицію щодо кооперації.

Організатори конференції подякували присутнім за підтримку та активну участь у заході, а присутні у свою чергу висловили щиру вдячність організаторам заходу за надзвичайно цікаву та змістовну конференцію, під час якою було розглянуто актуальні питання сьогодення, а також наголосили на тому, що із задоволенням взяли б участь у такій конференції й наступного року.

1

1

1

1

1

1

1

1

1

 

1427 Останнє редагування 20 груд. 14:45 |

Коментарі